מדריך להחזרי מס

מדריך להחזרי מס

מדריך להחזרי מס מציג מידע חשוב שלא כולם מכירים. כל אזרחי ישראל משלמים מיסים ורובם בכלל לא מודעים על האפשרות של החזרי מס. מתברר שלא כל אחד יכול להכיר את החוקי המיסוי בישראל והאמת היא שהחוקים האלה לא רק הם מאוד מסובכים, הם משתנים כל הזמן ורק מי שעוקב אחרי החדשות של המיסוי יכול להיות מעודכן בכל דבר. בנוסף, הרבה פעמים יש פסיקות משפטיות שעל בסיס שלם ניתן לדרוש החזר מס.

[Total: 3 Average: 5]

רק מדריך להחזרי מס יכול להביא אור בבירוקרטיה של מיסים

אנחנו משלמים מס הכנסה, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, עמלות לבנקים ועוד אין ספור תשלומים שאין לנו לפעמים מושג על מה ולמה. כמעט לכל אחד מאיתנו מגיע לקבל החזר כספי כלשהו. החזרי מס ניתנים לכל אדם. החזרי מס לשכירים, החזרי מס לעצמאיים, החזרי מס מפעילות בשוק ההון, החזרי ותשלומים עקב תאונות. החזרים מחברות הביטוח ואפילו החזרים מבנקים. כנסו וקראו אודות מאמרים בנושא החזרי מס.

מדוע קורה קיים אפשרות לקבל החזר מס אבל אנו לא ידועים?

הסיבה העיקרית לכך היא העובדה כי ההתנהלות מול רשויות המס באופן עצמאי היא מייגעת ולעתים מובילה למצב הפוך, בו מתגלים תשלומי מס פחותים וחובות כלפי הרשות עצמה. בחינת זכאות של החזרי מס  לשכירים היא בדיקה לא מחייבת בהצגת הנתונים תחילה, זאת בכדי למנוע מצבים בהם יתגלה חוב כלפי מס הכנסה, ובכדי לוודא כי הפנייה אל הרשות תתבצע רק לאחר שנבדק ונמצא כי אכן ישנו סכום כסף אשר הצטבר לזכותו של השכיר.
הזכאות של החזרי מס  לשכירים היא נגזרת של מספר נתונים כלכליים, אשר לכאורה הובילו לתשלום עודף של מיסים אל רשות מס ההכנסה לאורך השנים. למעשה, בחינת זכאות של החזרי מס  לשכירים תתאפשר לביצוע שבע שנים רטרואקטיבית, כאשר במלואת שבע שנים, כל זכאות באשר היא, נמחקת. מוטב ליצור קשר עם  חברה להחזרי מס או רואה חשבון בכדי לבחון זכאותם לקבלת החזרי מס לשכירים.

מה צריך לעשות כדי לקבל החזר מס לשכירים?

בכדי לבחון זכאותכם לכספי החזרי מס, יהיה עליכם להמציא טפסים המעידים על הכנסותיכם במהלך השנים האחרונות. לרוב, שכירים יציגו טפסי 106 בלבד, אלא אם כן על פני התקופה הייתה תקופה של אבטלה או היעדר תעסוקה מסיבה אחרת, או אז יהיה עליכם להמציא אישורים מביטוח לאומי אודות התשלומים אשר הועברו לכם, או כל הכנסה אחרת.
כמו כן, במידה והתגרשתם, ואתם מגדלים את ילדכם (הגבר), ניתן יהיה לפנות אל הרשות בכדי לקבל החזרי מס  לנוכח נקודות הזכות אשר עשויות להוריד את גובה המס אותו היה עליכם לשלם. מנגד, במידה והילדים אינם גדלים אצלכם ואתם משלמים מזונות, גם כאן ישנו מצב של נקודות זיכוי לטובתכם בתשלום המיסים.