החזרי מס לשכירים

כן, יש החזרי מס לשכירים ולא כולם מודעים על זה. לא רק העצמאים נהנים מהוצאות מוכרות או החזרי מס שונים כאלו ואחרים. גם שכירים, שמשלמים באופן קבוע חלק ממשכורתכם החודשית לרשויות המס והממשלה, יכולים מדיי פעם לבצע בדיקה ולגלות האם גם לכם מגיע החזרי מס כאלו ואחרים.

החזרי מס במדינת ישראל

ישנן מדינות, כמו ארצות הברית, שבהן כל אדם מחויב להגיש דו”חות מס בעצמו, ולשלם אותם אחת לשנה. את הדו”חות האלו בודקים באופן אקראי, יש האומרים בנפח של בערך אחד למאה אנשים, ואותו בן אדם צריך להיות ישר לגמרי עד לרמת הסנט היחיד, שכן במידה והוא עשה טעות הוא יצטרך לתת הרבה הסברים. במדינת ישראל נחסכה מהעובדים השכירים הישיבה על תלושי משכורת מכל השנה והגשת דוחות מס לרשויות, כך גם ההגעה על רואה החשבון נחסכה מהשכירים שלא צריכים לטפל בנושאים הללו.
עם זאת, מדיי פעם ישנם טעויות או תיקונים בחוק שמצריכים גם את השכירים מבינינו לגשת ולבדוק האם הכל כשורה, האם ישנה אפשרות לקבל מעט מהכסף ששילמנו למדינה גם בחזרה אלינו? ישנם חברות שונות וסיפורים רבים על שכירים שקיבלו החזרי מס מכיוון שענו על קטגוריות שונות שבגינן מגיע לאותו שכיר זה או אחר הקלות או החזרי מס.

תנאים בסיסיים בשביל החזרי מס

דבר ראשון, בכדי שלא תבזבזו סתם את זמנכם בהגעה אל רואה חשבון או חיפוש באינטרנט אחרי קריטריונים להחזרי מס, אתם צריכים לשאול את עצמכם שאלה פשוטה. האם עבדתם בשנים האחרונות או בשנים בהן אתם רוצים עליהן אתם רוצים לקבל החזרי מס? החזרי מס אינם תקפים לגבי אנשים שאינם עסקו בשום עבודה, היו רשומים כעצמאיים אבל לא הכניסו כסף ועוד.
כך גם לגבי הכנסות מזעריות, האם הכנסתם פחות מ 4000 ? לחודש? אם גם לקריטריון הזה אתם לא מתאימים, הסיכויים שתראו איזה שהם החזרי מס מרשויות המס נמוכות
מכאן, ברגע שעניתם על הפרטים הבסיסיים האלו בחיוב, תוכלו לגשת לאתרים שונים של רואי חשבון וחברות המתמחות בתחום, לבצע בדיקה מקיפה, ואפילו לחשב במחשבון החזרי מס שפותח במיוחד באתרים השונים, ולבדוק האם וכמה מגיע לכם בחזרה.