החזר מס בחול על קניות שעשיתם בחו”ל

החזר מס בחול על קניות שעשיתם בחו”ל פחות מוכרים בעסקים. רק אנשי עסקים שטסים בתדירות גבוה לחול וקיבלו הדרכה מיועץ פיננסי דואג להביא קבלות ורואה החשבון יבקש החזר מס בחול. ניתן לקבל בתנאים מסוימים החזר מס בחול על קניות שאותם ביצעתם בחו”ל והחזרי מיסים ששולמו למדינה בה שהיתם. יש גם מיסים שאותם שילמתם ובכניסה לארץ שאתם יכולים לקבל בחזרה.

החזר מס בחול שניתן לקבל

אנחנו הישראלים, או אנחנו בני האדם בכלל, שומעים את המילה חו”ל ובעצם שומעים את המילה קניות. כיף לטוס לחו”ל ולחפש את המוצר המיוחד לחזור איתו הביתה, כמויות הבגדים המעוצבים שניתן למצוא בחנויות מותגים גדולות באיטליה או פריז ועוד. העניין הוא, שכשאנחנו מבזבזים כסף רב שמגיע למאות דולרים בכל יום בחו”ל, אנחנו משאירים גם סכומים נאים מאוד לממשלה של אותה מדינה, כסף שאותו אנחנו יכולים לקבל בחזרה מעצם היותנו תיירים.

הגבלות וכללים של החזר מס בחול

כמובן שלא בכל המקרים ניתן לקבל את הכסף בחזרה, ישנם תנאים והגבלות שאחריהם אנחנו צריכים למלא בכדי לקבל החזרי מס מהמדינה בה ביקרנו. אחד מהתנאים לקבלת החזרי מס הוא שלא יהיה לנו דרכון מאותה מדינה או במקרה של אירופה, מכל האיחוד האירופי. זאת אומרת שאדם גרמני לא יוכל לקבל חזרה החזרי מס גם מאנגליה או צרפת. כך גם לגבי חשבוניות מס, ישנם הרבה מסעדות או מקומות שלא יוכלו להנפיק לכם חשבונית מס או לחתום לכם על כך שאתם תיירים, כך שלפני שאתם אוספים קבלות מכל מסעדה או שוק שבו ביקרתם, בדקו אם האפשרות קיימת.
עוד הגבלות שנעשות עלינו בשביל לקבל החזרי מס, הוא הוצאות מינימום שאנחנו צריכים לבצע בכל חנות שבה אנו נמצאים. גם אם נקנה עכשיו בחנות שמספקת חשבוניות מס וחתימות שיתאימו להחזרי המס שקיימים בדיוטי פרי, אנחנו צריכים להוציא סכום שלרוב עולה מעל ה 100 דולר או יורו.
כך שאם אתם בונים על לקנות אוזניות בחצי מחיר במדינות אחרות ועוד לקבל עליהם החזרי מס, דעו לכם שיש סיכוי שלא תקבלו החזרי מס על האוזניות, ובסופו של דבר תצטרכו להוסיף תשלום מס כשתנחתו בארץ ותכריזו על הרכישה של מוצר חשמל חדש. עם זאת, אם עשיתם את הבדיקה הנכונה והמקיפה, תוכלו ליהנות מהטיול בחו”ל, לחזור עם מתנות ולחסוך יותר כסף ממה שחשבתם.