צור קשר

פרישה

מס שבח

ביטוח לאומי

מס הכנסה

מי אנחנו

דף הבית

טיפים להחזרי מס

החזר מס

 

אם אחד או יותר מהסעיפים הנ"ל חלים  עליך קיים סיכוי טוב שמגיע לך החזר מס:


החזרי מס הכנסה
עבודה רק בחלק משנת המס (למשל עקב אבטלה)
החלפת מעבידים במהלך השנה.
עבודה אצל 2 מעסיקים ויותר במהלך אותה שנת מס.
בעיה רפואית של העובד או בת הזוג או ילדיהם.
עולים חדשים עד 3 שנים מיום שעלו לארץ.
שינויים במצב משפחתי במהלך השנה(לידת ילד,גירושין וכו') .
חיילים משוחררים במשך שלוש שנים מיום שחרורם.
הפקדות לקופות גמל/קרן פנסיה באופן עצמאי.
אם קיבלת מענק פרישה יתכן כי  מגיע לך החזר בגין שנת הפרישה ועד 6 שנים אחריה.
קיבלת פנסיה חודשית ממספר מקורות
.
ברשותך  ניירות ערך סחירים במספר בנקים/חברות השקעות.


אם אחד או יותר מהסעיפים הנ"ל חלים  עליך קיים סיכוי טוב שמגיע לך החזר מס:


החזרי מס שבח
מכירת דירת מגורים או מגרש ללא הגשת דוח שנתי למס הכנסה
מכירת דירת מגורים/מגרש ללא תביעת הוצאות מימון .
דירת מגורים או מגרש ללא פריסה מס עד 4 שנים לאחור.


אם אחד או יותר מהסעיפים הנ"ל חלים  עליך קיים סיכוי טוב שמגיע לך החזר מס:

 

החזרי דמי ביטוח לאומי
אישה נשואה בעלת "עוסק פטור"
אישה נשואה המקבלת פנסיה
אם עבדת במקביל במספר מקומות עבודה כשכיר והכנסתך החודשית מהמעסיק העיקרי לא עברה את סך 4500 ש"ח ברוטו או לחלופין הכנסתך החודשית ברוטו מכל המקורות עברה את סך 35000 ש"ח בחודש
הכנסה פאסיבית (השכרת נכס ,שכר דירקטורים , זכות מונית וכו')
הנמוכה מהכנסה כשכיר או עצמאי הכנסה מ 3 מקורות בו זמנית : מעסק עצמאי משכר עבודה ומהכנסה פאסיבית.


 

 

חינם - בדיקה און ליין

שילמת הרבה למס הכנסה ? מכרת דירה או מגרש ושילמת אלפי שקלים מס שבח ? ניכו לך יותר מידי דמי

ביטוח לאומי? תן למומחים של צוות Max-Tax למצות את  כל הזכויות המגיעות לך. הבדיקה ללא תשלום ובדיסקרטיות מוחלטת. עמלה משתלמת רק על בסיס הצלחה.

 

את השאר נעשה נעשה כבר אנחנו עבורך.

חוות דעת מומחה

מי שמבקש לנקוט בהליך משפטי או להתגונן מפניו חייב פעמים רבות להצטייד בחוות דעת של

מומחה לצורך הוכחת טענותיו.
חוות דעת דיני עבודה
פוטרת ? פגעו בזכויותיך? אתה זקוק לייעוץ מקדמי,חוות דעת לבית המשפט ?המומחים של Max-Tax  יתנו לך מענה מקצועי ומהימן ,יחשבו את הסכומים המגיעים לך , ויעריכו את סיכוייך בתביעה בבית המשפט .חוות הדעת/יעוץ ניתנת בעניין- פיצויי פיטורים, התפטרות, זכויות עובדים, הרעת תנאים, חוזה עבודה אישי, נשים בהריון, הכרה ביחסי עובד מעביד, הלנת שכר, הפליה בעבודה, ועוד.
חוות דעת כלכלית
נדרשת עדות בעלת היבט כלכלי בבית משפט? זקוק לחוות דעת בעניין חישוב חוב הכולל חישובי ריבית והצמדה ? זקוק לחישוב מורכב כולל ריבית פריים, ריבית פיגורים, ריבית חשב כללי, מדדי תשומות הבנייה ? רואהי חשבון של Max-tax הינם בעלי ניסיון מקצועי בעניין וישיגו עבורך הלקוח את התוצאות הטובות ביותר.

לפרטים נוספים לחץ כאן

תכנון מס לפני פרישה

עזבת את מקום העבודה ? פוטרת? למשוך את כספי התגמולים ? לפרוס את הפיצויים קדימה או

אחורה לכמה שנים ? לבקש רצף קצבה ? לבקש רצף פיצויים ? לבחור בין הקטנת הזיכוי ממס בפנסיה חודשית לבין הקטנת תקרת הפטור לפיצויים?
חשוב שתדע כי כל החלטה פזיזה שתקבל על דעת עצמך בנושאי מיסוי הינה בלתי הפיכה ועלולה לעלות לך כסף רב !
המומחים של Max-Tax  יעשו לך סדר בבלגן יבצעו את תכנון המס המיטבי עבורך ויחסכו לך עד עשרות אלפי שקלים.

לפרטים נוספים לחץ כאן

 

 

האם רכשתם דירה חדשה, מגרש, או נכס מקרקעין - ברכישה פרטית, או ברכישה עסקית? זכרו כי המדינהשותפה לחגיגה, היות שעל פי החוק, כל רוכש נכס מקרקעין חייב בתשלום מס רכישה. המס הזה יחול ברכישת כל סוגי נכסי המקרקעין, כגון: מגרשים, משרדים, בנייני תעשייה ואף דירות מגורים.

ככלל, מס הרכישה הוא בשיעור 5% משווי הרכישה. משמע, רכישת מקרקעין בתמורה לסך של חצי מיליון דולר מחייבת במס רכישה, בסך 25 אלף דולר - סכום לא מבוטל המשולם למדינה, כחלק מן המיסוי החל על פעולות בנכסי מקרקעין.
שיעורי מס מופחתים נקבעו על רכישת דירות, שישמשו למגוריהם של הרוכשים. אם הדירה החדשה שנרכשה היא

דירת מגורים היחידה של הרוכשים - הם זכאים על מדרגת המס הראשונה לפטור מוחלט ממס הרכישה על פי מדרגות המס המתעדכנות מעת לעת.
המדרגה הבאה היא בשיעור 3.5% מסכום הרכישה, ואם זו לא הדירה היחידה, הרי שיעור זה יחול על כל שווי הרכישה עד למדרגת המס הבאה.מעל מדרגה זו  שיעור מס הרכישה הוא 5%, כמו שיעורו הרגיל ברכישת כל נכס מקרקעין אחר. ( לאתר מס הכנסה בקשר למדרגות מס הרכישה המעודכנות לחץ כאן ! )
מגזרים מסוימים זכאים לרכוש נכס מקרקעין ולשלם מס רכישה בשיעור 0.5% בלבד משווי הרכישה כולו, או עד התקרה שנקבעה. הכוונה למגזרים, כגון: נכים, נפגעי פעולות איבה ומשפחות חיילים שנספו במערכה, עולים חדשים, מוכרי משק חקלאי, מוסדות לאומיים מסוימים ומלכ"רים, הרוכשים את נכס המקרקעין לצורך מטרתם הציבורית. או שהם מבצעים מכירה לקרובי משפחה ומכירה בהליך של מיזוג, או של הקמת חברות על פי סעיפים 104-103 לפקודת מס הכנסה (נוסח חדש), התשכ"א-1961.


עם זאת, קיימות הקלות משמעותיות בחובת תשלום מס רכישה גם  במקרים הבאים:

1. היוון תשלומים, ששולמו לאחר עריכת חוזה הרכישה - בפסק דין חדש (בעניין ו"ע 1289/01, המכון הגיאופיסי לישראל בע"מ), שניתן בתחילת חודש אפריל 2006, בית המשפט קבע, כי יש לשלם מס רכישה על שווי התמורה, ששולמה במונחי ערך נוכחי ליום הרכישה. דהיינו, אם סוכם, כי הרכישה תיעשה בתשלומים, הרי יש להפחית מכל תשלום את רכיב הריבית, ששולמה בשל האיחור בתשלום, על פי שיעור הריבית המקובלת בשוק, בעסקאות דומות.
כדאי להוסיף לעניין זה, כי הריבית המחושבת תוכר כהוצאה מוכרת בחישוב שבח המקרקעין, במכירה בעתיד, ללא קשר לעובדה שלא שולם מס רכישה עליה. המסקנה היא: ככל שעיקר התשלומים שולמו מאוחר יותר, כך החיסכון במס רכישה יהיה גדול יותר, והרי רוב העסקאות במקרקעין נעשות בתשלומים מתמשכים.

2.  אין משלמים מס רכישה על פיתוח שטרם בוצע - במספר פסקי דין נקבע, כי מס רכישה ישולם רק על הזכות במקרקעין שנרכשה בפועל. אם יחד עם הזכות במקרקעין שולם גם בעבור הפיתוח של המגרש, הרי אין לשלם בעבור שווי הפיתוח, שטרם בוצע ליום הרכישה.
אם בעבר הייתה הבחנה בין פיתוח, שעשה מוכר המגרש עצמו, לבין פיתוח שעשתה חברה מפתחת אחרת, הרי לאור פסיקה מחודש דצמבר 2005 (בעניין ו"ע 1385/02, האחים ישראל בע"מ), אין כיום הבחנה כזו. נקבע כי מס רכישה ישולם רק על המגרש בצירוף שווי הפיתוח, שכבר בוצע במגרש, במועד הרכישה, ולא בשל פיתוח עתידי, גם כאשר הרכישה נעשתה בהתניה של ביצוע ותשלום בעבור הפיתוח לבעל הקרקע. כאשר מדובר במכרז - הרי מועד הגשת המכרז בידי הרוכש הוא המועד הקובע. 

3.  אין משלמים מס רכישה על תשלום לוועד מושב, או לחברת הניהול - מס רכישה לא ישולם על תשלומים בשל זכויות נלוות אחרות, שנרכשו יחד עם הזכות במקרקעין, כגון תשלום לוועד מקומי של מושב ברכישת נחלה במושב, או תשלום לחברת ניהול המנהלת את הנכס. הכול בתנאי שתשלום זה אינו מהווה מסווה לחלק מסכום הרכישה המקורי, ורק נקרא בשם אחר (ראה פסק הדין בעניין ע"א 8249/01, צינדורף).

4.  מס רכישה ישולם רק על הזכות במקרקעין נטו, ללא ציוד נלווה להם - בפסק דין מהפכני  מחודש מארס 2006 (בעניין ע"א 8817/04, עיריית רמת גן) נקבע, כי ברכישת מקרקעין - עסקיים, או דירות מגורים - מס רכישה ישולם רק על הזכות במקרקעין שנרכשו, ללא שווי הציוד הנלווה להם. במילים אחרות, אם יחד עם המקרקעין נרכשו מערכת מיזוג, מערכת אזעקה, אביזרי תאורה, ציוד מטבח, מערכת השקיה לגינה, ריהוט וציוד אחר לשימוש עסקי, או לשימוש פרטי על פי הנכס הנרכש - הרי כל אלה פטורים ממס רכישה. 

5.  מס רכישה לא ישולם על תוספות לדירת המגורים, או על עבודות נוספות במקרקעין, שלא היו חלק מהרכישה המקורית - אם נעשו השבחות במקרקעין, או תוספות לאחר מועד הרכישה, הרי אין הן חייבות במס רכישה. הכול בתנאי שהתוספות האמורות אכן לא היו חלק מהסכם הרכישה המקורי, ולא הוסכמו מראש. 

6. תשלום מס רכישה בשל דירות למגורים - כאשר רוכשים דירה, שתשמש למגורים ואפילו היא טרם נבנתה, הרי כאן מגיע מס רכישה על פי שיעורי המס המופחתים, שנקבעו לרכישת דירות מגורים. דהיינו, על פי 3.5% או 5% משווי הרכישה הכוללת. לכן כדאי, שהדירה הנרכשת תהיה אכן דירה הראויה למגורים, כולל כל המרכיבים החיוניים בדירה כזו, כגון: מטבח, שירותים ומקלחת, וכן כי הרכישה תהיה למטרת שימוש למגורים, ולא למטרת שימוש עסקי.

7.  רכישת בית מגורים במערכת חוזים - במקרים מסוימים, ניתן לראות רכישת דירת מגורים גם כאשר נערכה מערכת חוזים נפרדת, הקשורה זו בזו באופן המעיד, כי בעצם הרוכש רכש דירה מוגמרת. זאת, כגון: כאשר הרכישה פוצלה במלאכותיות בין רכישת הקרקע לרכישת הפיתוח, לתשלום שירותי הבנייה וכו'.
במקרים אלה, יש לבחון היטב: האם אכן מדובר בעסקה אחת, וכן לבדוק: האם כדאי לשלם 5% על שווי הקרקע בלבד, או ליהנות מפטור ממס וכן ממדרגות המס הנמוכות, המגיעות ברכישת דירת מגורים, כאמור. קיימת פסיקה עניפה לעניין זה - לכאן ולכאן. 

8.  כדאי לרכוש דירת מגורים יחידה - כזו, שהיא דירתו היחידה של הרוכש שתשמש למגורים, ואז הוא זכאי לפטור מלא ממס רכישה, בתוקף לרכישות מיום 1 בנובמבר 2007  עד לסך רכישה של 925000 ש"ח. מכאן, שאם לרוכש לעיל יש דירה נוספת, כדאי לו למכור את הדירה השנייה ל"קרוב" - במס רכישה מופחת, או להעבירה לחברה כנגד מניות ולהישאר עם דירה אחת בלבד, לפני רכישת הדירה החדשה.

9. הפטור על דירת מגורים יחידה יינתן בתנאים מסוימים, גם כאשר בעת הרכישה יש דירה שנייה - ברכישת דירה שנייה ניתן להודיע, כי יש כוונה למכור את דירת המגורים היחידה הקיימת, בתוך תקופה של 24 חודשים. אם הדירה הקיימת תימכר בתקופה זו - הרי הרוכשים יוכלו ליהנות מן הפטור ממס הרכישה, כאילו הייתה להם רק דירה אחת בעת הרכישה של הדירה החדשה, בהתעלם מדירתם הקודמת.
ברכישה מקבלן ניתן ליהנות מאותו פטור, בתנאי שהדירה הקודמת תימכר עד 12 חודשים מיום שהרוכשים קיבלו את החזקה בדירה. רשות המסים בישראל [להלן - "הרשות"] הודיעה בעבר, כי תיעתר לבקשת רוכשים מקבלן, שלא הצליחו למכור את דירתם הקודמת בתוך 12 החודשים, ותיתן להם תקופה נוספת של עד 12 חודשים נוספים למכירתה ובסך הכול - 24 חודשים מיום קבלת החזקה בדירה מן הקבלן.  

10.תשלום מס רכישה מופחת ברישום הזכויות על שם שני בני הזוג - כאשר בני הזוג מנהלים משק כספי נפרד לפחות, בכל הקשור להחזקת נכסי המקרקעין שלהם, ובוודאי כאשר היה לאחד מהם דירה יחידה לפני הנישואין, הרי בן הזוג השני, הרוכש דירת מגורים יחידה, או לפחות את מחציתה - זכאי לפי הפסיקה לפטור ממס רכישה, המגיע בשל רכישת דירת מגורים יחידה עד תום שנת 2006 (ראה את פסק הדין בעניין ע"א 3185/03, פלם).
באותו אופן ולמרות האמור בלשונו היבשה של החוק, הרי ייתכן, כי גם רכישת דירות למגורים לילדים תוכל לזכות בשיעור מס רכישה מופחת, המגיע על דירה יחידה לכל ילד (ראה את פסק הדין
בעניין עמ"ה 363/02, ישעיהו גריל).  

11.מס רכישה מופחת ישולם גם בשל רכישת מגרש, שעליו קיים בית מגורים - אף ברכישת מגרש עם בית מגורים, שיש כוונה לגור בו במשך זמן-מה לפני הריסתו, ייחשב שוויו של בית המגורים, כמזכה במדרגות מס רכישה מופחתות המגיעות לדירת מגורים. יתרת המגרש העודפת על החלק הסביר, שנועד למגורים, תחויב במס רכישה רגיל, בשיעור 5% משוויו.

12.היו הקלות בשיעורי המס על זכות במקרקעין, שנרכשה מיום 7.11.2001 עד ליום 31.12.2003 - עד יום 31.12.2002 ניתנה הנחה בשיעור 10% ממס הרכישה המרבי, ובשנת 2003 ניתנה הנחה בשיעור 5% ממס זה. לרוכשים בתקופות אלה כדאי לבדוק: האם הם שילמו מס רכישה מופחת.

13.בביטול רכישה, או בהקטנת סכומה, יש זכות להחזר יחסי - לא לשכוח, כי אם העסקה בוטלה, מגיע החזר מס רכישה על החלק שבוטל. לפי אותו עיקרון, הרי אם הותנה לאחר הרכישה, כי תמורת הרכישה תכלול תוספות, שאינן חייבות במס רכישה - מגיע החזר מס רכישה בשל שווי תוספות אלה. הכול בתנאי שהביטול נעשה לפני קבלת החזקה בדירה ולפני ביצוע עיקר התשלומים (פסק הדין בעניין ו"ע 5031/05, בירמן משה)

לסיכום, יחד עם ברכת ה"מזל טוב" לרכישת הדירה, או לרכישת הנכס העסקי החדש, כדאי לבדוק כמה מס רכישה עליכם לשלם בשל התענוג, כאשר הכלל הוא, כי יש לשלם על פי שיעור 5% מערך הרכישה. אולם, אם תיעזרו ב"טיפים" לעיל, הרי ייתכן שהתענוג מן הרכישה יגדל, ככל שמס הרכישה יפחת. 

כדאי להכין מראש את שיעורי הבית לפני הרכישה, וכדאי למי שכבר קנה - שיבדוק: האם הוא זכאי להחזר מס רכישה שהוא כבר שילם.

 

 החזר מס | החזר מס הכנסה | החזר ביטוח לאומי | החזר מס שבח | תכנון לפני פרישה | טיפים | רואה חשבון

 

       פיצויים | חוות דעת מומחה | פרסומים מקצועיים | לינקים | תנאי שימוש | סיפורי הצלחה | מפת האתר  

free tracking

2007

 ©

כל הזכויות שמורות לMax Tax -